PRZEDSTAWIAMY WAM specjalistów z którymi współpracuję

Współpraca

rafal_pankiewicz_terapeuta_uzaleznien
Stars

Rafał Pankiewicz
Specjalista psychoterapii uzależnień

Absolwent kierunku Pedagogika Uniwersytetu Łódzkiego, specjalista psychoterapii uzależnień. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy przy wsparciu i aktywizacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej młodzieży. Dzięki czemu bardzo dobrze zna problematykę rodzin zarówno z perspektywy młodego człowieka jak i rodzica.

Od kilku lat udziela pomocy i wsparcia osobom mającym problemem z uzależnieniem, zajmuje się także osobami współuzależnionymi. W pracy inspiruje się podejściem poznawczo – behawioralnym, dużą wagę przywiązuje także do nawiązania pozytywnej relacji terapeutycznej.

Budując przymierze terapeutyczne pracuje w duchu Dialogu Motywującego. W pracy terapeutycznej opiera się na najnowszej i aktualnej wiedzy. Systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez własną superwizje oraz udział w szkoleniach Instytutu Psychologii Zdrowia oraz Fundacji ETOH.

W relacji terapeutycznej cechuje go umiejętność okazywania empatii, otwartość, wrażliwość, szacunek oraz autentyczność, dojrzałość i stabilność emocjonalna. Swój styl pracy dostosowuje indywidualnie do konkretnej osoby. Stwarzając odpowiednie i bezpieczne środowisko do terapii stara się budzić w pacjencie optymizm i nadzieję aby wspólnie osiągnąć wyznaczony cel.

lukasz_ofman_pracowniazmianypozytywnej
Stars

Łukasz Ofman
Instruktor terapii uzależnień w trakcie certyfikacji

Instruktor terapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji, Szkoła Psychoterapii Vis Salutis w Łodzi. Studia Psychologiczne w trakcie, specjalizacja Psychologia Kliniczna i Osobowości na WSBU-NLU Nowy Sącz. Szkolenie z Programu Ograniczania Picia opracowane przez PARPA. Od 2022 roku związany z Pracownią Zmiany Pozytywnej. Staż kliniczny w Centrum Psychiatrycznym w Warcie, Oddział Leczenia Uzależnień – 2023 rok.

 Współpraca z ludźmi nauczyła mnie jednego, że do każdego człowieka należy podchodzić indywidualnie, gdyż pozwala to w pełni pracować nad konkretnie sprecyzowanym problemem klienta. Praca z drugim człowiekiem daje mi ogromną radość oraz satysfakcje jest także motorem napędzającym mój rozwój osobisty. Dzięki pomocy otrzymanej na własnej terapii udało mi się stanąć na nogi, moje doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi stały się moimi mocnymi zasobami w pracy z klientem. Są one szczególnie pomocne w budowaniu relacji terapeutycznej opartej o więź emocjonalną oraz wzajemne zrozumienie. Kiedyś ja otrzymałem pomoc więc teraz Ja pomagam innym.

Pracuję w nurcie integracyjnym ponieważ uważam że „nie ma dwóch takich samych przypadków bo nie ma dwóch takich samych osób”. Na czym polega terapia integracyjna? Główną ideą terapii integracyjnej jest ogromna swoboda – doboru nurtów, metod, technik i sposobów terapii, a także jej częstotliwości, czasu czy liczby sesji. To wszystko pozwala na bardzo indywidualne podejście do problemu pacjenta. Doskonale wiem że, zmaganie się z problemami w samotności prowadzi do poczucia bezsilności i wyczerpania psychicznego. Specjalizuje się w pracy z osobami zmagającymi się z problemem używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, dopalaczy) a także z osobami borykającymi się z trudnościami emocjonalnymi : wycofanie społeczne, skrępowanie, nieśmiałość, smutek , obniżony nastrój, niskie poczuciem własnej wartości.

Prowadzę sesje stacjonarne w gabinecie oraz online. Podczas spotkań stawiam na otwartość oraz zapewniam atmosferę zrozumienia i dyskrecji z mojej strony.

Serdecznie zapraszam.

rafal_pankiewicz_terapeuta_uzaleznien
Stars

Aleksandra Mikołajczyk
Psycholog,
Psychoterapeutka w trakcie certyfikacji

Absolwentka Psychologii o specjalności klinicznej, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji. Swoją wiedzę zdobywam na uczelni akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Pracuję przede wszystkim w nurcie poznawczo-behawioralnym, ale w zależności od potrzeb pacjenta, czerpię wiedzę z innych nurtów psychologicznych.

Najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna i poczucie, że moi pacjenci czują się zrozumiani, wysłuchani i zaopiekowani.

Nigdy nie oceniam działań ani myśli moich pacjentów i zależy mi na ich poczuciu bezpieczeństwa. Jestem osobą empatyczną i staram się dokładnie wsłuchać w każdy problem i podejść do niego w sposób unikalny.

Zależy mi, aby podczas spotkań atmosfera była jak najbardziej naturalna. Choć najwięcej pracy podczas terapii wykonują pacjenci, to biorę czynny udział w tej podróży dając poczucie, że na wszystkie problemy znajdziemy odpowiedni sposób.

Działam zgodnie z etyką zawodową a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam dorosłych i młodzież od 16 r.ż. Pomóc psychologiczną dla dzieci prowadzę głównie spotykając się z rodzicami.

marzena_joanna_wawerska-kus_superwizor

Marzena Joanna Wawerska-Kus
Superwizor

Pedagog – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem, praca magisterska z zakresu andragogiki); certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia (certyfikat uzyskany w 2003 roku), absolwentka Szkoły Psychoterapii Ośrodka „Intra”, superwizor PARPA i RSPU (od 2012); członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnienia; posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA (Poradnia „Petra” w Warszawie, Przychodnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia przy ul. Solec 30 a w Warszawie, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta, oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie „Rodzina i Trzeźwość”). Od sierpnia 2004 do października 2013 roku kierowała Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w warszawskiej dzielnicy Włochy, gdzie m.in. prowadziła terapię grupową DDA według autorskiego programu. Publikuje artykuły w dwumiesięczniku „Terapia Uzależnienia i Współuzależnienia” i miesięczniku „Świat Problemów”, dotyczące praktyki pracy terapeutycznej oraz zagadnień etycznych, współpracowała z Gazetą Ruchu Abstynenckiego „GRA. Wydała cztery pozycje książkowe: wraz z mężem Jakubem Kus „Uzależnienie od władzy”, samodzielnie – „Pierwszy krok to za mało”, „Dzieciństwo bez dzieciństwa” i „DDA – autoportret”. W ramach programów szkoleniowych współpracowała z partnerami społecznymi. Superwizuje palcówki zajmujące się terapią osób uzależnionych i ich rodzin, prowadzi superwizję szkoleniową dla osób przygotowujących się do egzaminu certyfikacyjnego PARPA.

SŁUŻYMY POMOCĄ

Skontaktuj się z Nami!

Telefon kontaktowy

Godziny pracy

Wtorek: 15:00 – 21:00
Środa: 13:00 – 18:00
Czwartek: 15:00 – 21:00
Piątek: 10:00 – 14:00

Numer konta bankowego

65 1140 2004 0000 3802 7842 6049
(mBank)

Lokalizacja

Pracownia Zmiany Pozytywnej
Piotr Fraszczyński

ul. Franciszkańska 49 lok.3U,
91-815 Łódź, Polska.
NIP: 7282636757
REGON: 361548741