PRZEDSTAWIAMY WAM specjalistów z którymi współpracuję

Współpraca

rafal_pankiewicz_terapeuta_uzaleznien
Stars

Rafał Pankiewicz
Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji

Absolwent kierunku Pedagogika Uniwersytetu Łódzkiego, specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy przy wsparciu i aktywizacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej młodzieży. Dzięki czemu bardzo dobrze zna problematykę rodzin zarówno z perspektywy młodego człowieka jak i rodzica.

Od kilku lat udziela pomocy i wsparcia osobom mającym problemem z uzależnieniem, zajmuje się także osobami współuzależnionymi. W pracy inspiruje się podejściem poznawczo – behawioralnym, dużą wagę przywiązuje także do nawiązania pozytywnej relacji terapeutycznej.

Budując przymierze terapeutyczne pracuje w duchu Dialogu Motywującego. W pracy terapeutycznej opiera się na najnowszej i aktualnej wiedzy. Systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez własną superwizje oraz udział w szkoleniach Instytutu Psychologii Zdrowia oraz Fundacji ETOH.

W relacji terapeutycznej cechuje go umiejętność okazywania empatii, otwartość, wrażliwość, szacunek oraz autentyczność, dojrzałość i stabilność emocjonalna. Swój styl pracy dostosowuje indywidualnie do konkretnej osoby. Stwarzając odpowiednie i bezpieczne środowisko do terapii stara się budzić w pacjencie optymizm i nadzieję aby wspólnie osiągnąć wyznaczony cel.

lukasz_ofman_pracowniazmianypozytywnej
Stars

Łukasz Ofman
Instruktor terapii uzależnień w trakcie certyfikacji

Nazywam się Łukasz Ofman i jestem w trakcie procesu certyfikacji na instruktora terapii uzależnień w Łódzkiej Szkole Psychoterapii Vis Salutis. Odbyłem szkolenia z Programu Ograniczania Picia zgodne z zaleceniami PARPA uprawniające mnie do pracy tą metodą. Doświadczenie w pracy terapeuty zdobyłem, odbywając 6-miesięczny staż w Pracowni Zmiany Pozytywnej w Łodzi.

Współpraca z ludźmi nauczyła mnie jednego, że do każdego człowieka należy podchodzić indywidualnie, gdyż pozwala to na wydobycie jego najlepszych cech i umiejętności. Odpowiednia motywacja oraz częste rozmowy potrafią czynić cuda. Praca z drugim człowiekiem daje mi ogromną satysfakcję oraz jest motorem napędowym mojego rozwoju osobistego. Jestem terapeutą, który dzięki pomocy otrzymanej na terapii własnej odbił się od narkotykowego dna. Moje doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi stały się moimi mocnymi zasobami w pracy z klientem. Są one szczególnie pomocne przy budowaniu relacji terapeutycznej opartej o więź emocjonalną oraz wzajemne zrozumienie. Kiedyś ja otrzymałem pomoc, więc teraz to ja pomagam innym.

Prywatnie jestem mężem i ojcem kilkuletniego syna. Piłka nożna to sport, którym pasjonuje się od dziecka, mecze oglądam na żywo w kilku krajach, dzięki temu sporo podróżuje po Europie. Kocham football w każdej możliwej postaci. Swój wolny czas dzielę między rodzinę, a swoją pasję.

Pracuję w nurcie integracyjnym, ponieważ uważam, że „nie ma dwóch takich samych historii, bo nie ma dwóch takich samych osób”, a zatem do każdego trzeba podejść w sposób indywidualny. Dzięki temu wybieram razem z klientem najbardziej odpowiednią drogę do realizacji celów terapeutycznych. Doskonale wiem, że, zmaganie się z nałogiem w odosobnieniu prowadzi do bezsilności i wyczerpania. Specjalizuje się w pracy z osobami, które zmagają się z problemem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy w oparciu o dialog motywujący. Prowadzę sesje stacjonarne w gabinecie oraz online. Podczas spotkań stawiam na otwartość oraz zapewniam atmosferę zrozumienia i dyskrecji.

Serdecznie zapraszam.

dariusz_skowronski_pracownia_zmiany_pozytywnej
Stars

Dariusz Skowroński
Fizjoterapeuta, masażysta, trener Aikido, rehabilitant pocovidowy

Nazywam się Dariusz Skowroński. Jestem fizjoterapeutą, masażystą, trenerem Aikido, rehabilitantem pocovidowym.

W mojej pracy łączę doświadczenie nabyte zarówno od japońskich nauczycieli Aikido (shiatsu, kenkodo), poprzez techniki niekonwencjonalne (akupunktura, aromaterapia, olejki eteryczne, gorące kamienie itp), po praktykę szpitalną gdzie pracowałem i nadal współpracuję z pacjentami udarowymi (PNF, fizjoterapia kliniczna, osteopatia).

Posiadam umiejętności z zakresu terapii i opieki nad pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi i psychiatrycznymi.

Przeszedłem szkolenie z technik hipnotycznego znoszenia bólu.
Wszystko to po to, aby osoba w moim otoczeniu czuła się spokojnie i w tzw „dobrych rękach”, co zaświadczam ponad 30 letnią praktyką z pacjentami.

Praca z ciałem jest wspaniały uzupełnieniem terapii i pracy nad psychiką człowieka. Nie zapominajmy o dbaniu o ciało i ducha jednocześnie 🙂

marzena_joanna_wawerska-kus_superwizor

Marzena Joanna Wawerska-Kus
Superwizor

Pedagog – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem, praca magisterska z zakresu andragogiki); certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia (certyfikat uzyskany w 2003 roku), absolwentka Szkoły Psychoterapii Ośrodka „Intra”, superwizor PARPA i RSPU (od 2012); członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnienia; posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA (Poradnia „Petra” w Warszawie, Przychodnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia przy ul. Solec 30 a w Warszawie, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta, oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie „Rodzina i Trzeźwość”). Od sierpnia 2004 do października 2013 roku kierowała Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w warszawskiej dzielnicy Włochy, gdzie m.in. prowadziła terapię grupową DDA według autorskiego programu. Publikuje artykuły w dwumiesięczniku „Terapia Uzależnienia i Współuzależnienia” i miesięczniku „Świat Problemów”, dotyczące praktyki pracy terapeutycznej oraz zagadnień etycznych, współpracowała z Gazetą Ruchu Abstynenckiego „GRA. Wydała cztery pozycje książkowe: wraz z mężem Jakubem Kus „Uzależnienie od władzy”, samodzielnie – „Pierwszy krok to za mało”, „Dzieciństwo bez dzieciństwa” i „DDA – autoportret”. W ramach programów szkoleniowych współpracowała z partnerami społecznymi. Superwizuje palcówki zajmujące się terapią osób uzależnionych i ich rodzin, prowadzi superwizję szkoleniową dla osób przygotowujących się do egzaminu certyfikacyjnego PARPA.

SŁUŻYMY POMOCĄ

Skontaktuj się z Nami!

Telefon kontaktowy

Godziny pracy

Wtorek: 15:00 – 21:00
Środa: 13:00 – 18:00
Czwartek: 15:00 – 21:00
Piątek: 10:00 – 14:00

Numer konta bankowego

65 1140 2004 0000 3802 7842 6049
(mBank)

Lokalizacja

Pracownia Zmiany Pozytywnej
Piotr Fraszczyński

ul. Franciszkańska 49 lok.3U,
91-815 Łódź, Polska.
NIP: 7282636757
REGON: 361548741